Aktuality

Benecko zpívalo s Boni pueri

Přípravné oddělení Boni pueri, kluci, kteří se připravují již na koncertování s hlavním sborem a za nedlouho je čeká i první zahraniční koncertní výjezd, vycestovali za písničkou na krásné svahy krkonošského Benecka. Spolu s nimi se na cestu vydala i paní sbormistryně Hana Roubalová, klavíristka Miriam Puklová a další dvě paní učitelky Marcela Říčanová a Markéta Fadrná.

Horské počasí je vrtkavé a ani v době pobytu Boni pueri tomu nebylo jinak. Přestože byl květen, venku řádil severák a daleko lépe bylo v improvizované zkušebně při nácviku písní na letní galakoncert a na společný koncert s japonskými dětmi.

A tak se zkoušelo, co se dalo. Další dny se počasí přece jen trochu umoudřilo a kluci mohli poznávat krásy Krkonoš. Ačkoli tyto hory nejsou od Hradce Králové daleko, někteří malí zpěváci zde byli poprvé. Na závěr soustředění zazpívali kluci i pro majitele penzionu a jejich hosty a byli odměněni nadšeným potleskem.

Všichni kluci si vyzkoušeli cestu bez rodičů, udržet dobrou náladu v partě, pomáhat ostatním a přesto podávat ten nejlepší výkon. Výjezd podpořil Klub přátel Boni pueri, z. s. a konal se s podporou města Hradec Králové. Děkujeme!

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2020Český chlapecký sbor BONI PUERI