Aktuality

Boni pueri během týdne dvakrát vyprodali hradeckou Filharmonii. Tentokrát při Letním galakoncertě všech oddělení sboru

Nedělní odpoledne patřilo v sále zcela vyprodané Filharmonie Hradec Králové Letnímu galakoncertu Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Po dlouhých dvanácti měsících měli posluchači možnost slyšet znovu všechna oddělení tohoto tělesa.
Nejmladší Pueráčci se svojí sbormistryní Helenou Fikarovou, klavíristkou Janou Kovalčukovou a kontrabasistou Vlastimilem Jůnem připravili lidové písničky, jeli ve vlaku a líbila se i Pohádka o Honzovi. Jen o něco starší Pueri Novi za řízení sbormistryně Marcely Říčanové a klavírního doprovodu Miriam Puklové zazpívali pásmo jarních písniček o lese, vlnkách, studánce a nebáli se ani náročného repertoáru, kde báječně využili i své znalosti z hudební nauky.
Nadšení v publiku vyvolal výběr ze světových muzikálů v úpravě vynikajícího skladatele Vladimíra Popelky. Nové nastudování včetně kostýmů i zajímavé choreografie mělo svou premiéru v závěru loňského roku v Jižní Koreji a hlavní sbor nenechal nikoho na pochybách, že Boni pueri patří ke světové špičce. Skladatel Vladimír Popelka mnoho let spolupracoval také s Karlem Gottem, Gabrielou Beňačkovou, Jiřím Maláskem a za jeho melodie ze slavných filmových westernů V pravé poledne získal TOČR zlatou desku Artie za 250 tisíc prodaných nosičů v zahraničí. V současnosti stále aranžuje pro saxofonistu Felixe Slováčka, který na prknech Filharmonie v tento slavnostní okamžik nejen fantasticky zahrál, přidal společnou skladbu se zpěváky hlavního sboru za klavírního doprovodu Jitky Fowler Fraňkové, ale také popřál Boni pueri k narozeninám.
Bez nadšených výkřiků se neobešlo ani provedení opery Námořníci v podání nejstaršího přípravného oddělení Bonifantes a vybraných sopranistů a altistů hlavního sboru za řízení sbormistra Jaroslava Šlaise. Zpěváky doprovodila klavíristka Tereza Špuláková. „Dobří chlapci“ s tímto dílem slavili velké úspěchy na festivalu v Litvě i v Českém centru ve Varšavě.
„Letní galakoncert patří vždy k našim nejkrásnějším koncertům u nás doma, protože publikum tvoří především rodiče našich zpěváků, přátelé i naši vzácní hosté. Tentokrát je koncert ještě o něco slavnostnější, Boni pueri slaví 30 let od svého založení a splnil se nám i náš velký sen – Boni pueri budou mít díky městu Hradec Králové svoji samostatnou budovu v centru města s garancí pronájmu na plných 50 let,“ usmívá se ředitel Boni pueri Pavel Horák.
Na koncertě představili „dobří chlapci“ také nový projekt – „Zlatá cihla pro Boni pueri“.
„Tento příměr vzešel od našich absolventů, se kterými jsme se moc rádi potkali při provedení Mše D dur Antonína Dvořáka před několika dny. Na společné afterparty padly věty o tom, že Boni pueri mají zlato v hrdle, proto by měli stavět svůj hudební stánek ze zlatých cihel. Jméno každého dárce, který se rozhodne finančně podpořit stavební úpravy ve Vile Boni pueri, bude vytesáno do pískovcové cihly, která bude zdobit Zeď donátorů v centrální hale celé vily,“ dodává zástupkyně ředitele Hana Musílková.
Mezi prvními donátory byli manželé Pavel a Monika Staňkovi, kteří spravují Nadační fond AQUAPURA a kteří věnovali Boni pueri šek na 30.000 Kč. Dalšími dárci byli manželé Beata a Tomáš Suchánkovi. Jejich společnost DSA, která provozuje leteckou záchrannou službu, přispěla na stavební úpravy Vily Boni pueri celých 100 000 korun. V sále seděli i další dárci, kterým patřilo velké poděkování. Závěr koncertu pak již patřil především nejmenším zpěvákům, kteří si po celou dobu koncert opravdu užívali. Spolu s Dagmar Patrasovou i celým sálem zazpívali legendární písničku Chytila jsem na pasece žížalu. Třípatrový dort se zářícími fontánkami odstartoval další třicítku Českého chlapeckého sboru Boni pueri! Tentokrát už v novém sídle a s velkou radostí!

> Fotografie z koncertu

picture picture (1) picture (2) picture (3) picture (4) picture (5) picture (6) picture (7) picture (8) picture (9) picture (10) picture (11) picture (12) picture (13) picture (14) picture (15) picture (16) picture (17) picture (18) picture (19) picture (20) picture (21) picture (22) picture (23) picture (24) picture (25) picture (26) picture (27) picture (28) picture (29) picture (30) picture (31) picture (32) picture (33) picture (34) picture (35)

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI