Aktuality

Boni pueri chystají nový repertoár na turné do Japonska

Český chlapecký sbor Boni pueri pod vedením svého ředitele Pavla Horáka přijal pozvání ke své deváté cestě do Japonska. Turné se bude konat v roce 2016 a na přání pořadatelů vznikne zcela nový koncertní program, jehož část Boni pueri připravují s jedním z nejlepších hudebních aranžérů, Vladimírem Popelkou.

Jako hudební režisér působil Vladimír Popelka v Supraphonu a souběžně spolupracoval se skupinou Golden Kids. Od roku 1972 působil nejprve jako externí dirigent Tanečního orchestru Československého rozhlasu. Těžištěm jeho tvůrčí práce jsou úpravy různých skladeb a písní např. pro Karla Gotta nebo Jiřího Maláska. Aranžoval úpravy skladeb klasiků pro kvadrofonní album Variace. Pro TOČR a trumpetistu Václava Týfu aranžoval suitu Loutna česká podle Adama Václava Michny z Otradovic. V roce 1982 se také jako dirigent podílel na albu Veselé vánoce, nahrával s Lucií Bílou. Za melodie ze slavných filmových westernů V pravé poledne získal TOČR zlatou desku Artie za 250 tisíc prodaných nosičů v zahraničí.  S Boni pueri již spolupracuje mnoho let, v poslední době sbor provedl jeho směsi muzikálových a filmových melodií  „Brodway Medley“ a „Hollywood Medley“ či dílo J. S. Bacha, G. F. Händela, A. Rejchy v úpravě pro sbor a orchestr.

popelka 4

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2019Český chlapecký sbor BONI PUERI