Aktuality

Boni pueri hosty hudebního festivalu Concentus Moraviae

Na předvečer Mezinárodního dne dětí připravili pořadatelé hudebního festivalu Concentus Moraviae pro rodiny s dětmi koncert Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Krásné místo v Centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem, kterému se expozicemi a rozlohou může rovnat jen podobné centrum v Bruselu, připravilo pro koncert zajímavou přírodní scenérii. V první části zazněla za řízení ředitele Pavla Horáka a klavírního doprovodu Jitky Fowler Fraňkové klasická díla, v další pak český folklór a populární směs filmových melodií v aranži Vladimíra Popelky „Hollywood Medley“.  Nadšení posluchači odměnili zpěváky velkým potleskem. Zpěvákům po koncertě poděkoval i ředitel festivalu David Ditrrich.

Máme velkou radost, že se na letošním ročníku potkáme s již brzy ještě jednou – opět netradičně, ale zase u muziky. Festival letos slaví již 20. výročí! Právě pro něj jsme připravili v minulých letech např. celý triptych Zelenkových Responsorií,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

bystrice 3

bystrice 2 bystrice 4 bystrice 5 bystrice 6 bystrice 7 bystrice 8 bystrice 9

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2019Český chlapecký sbor BONI PUERI