Aktuality

Boni pueri jmenováni v Bruselu kulturním ambasadorem Evropské unie!

Asociace sborové federace rozhodla v těchto dnech o udělení významného ocenění Českému chlapeckému sboru Boni pueri. Ve středu 11. května v rámci oslav Dnu Evropy v sídle Evropského parlamentu převzali zpěváci titul kulturního velvyslance sborové federace při Evropské unii – „AMBASSADEUR CULTUREE DE L´UNION EUROPÉENNE“!

Z pověření generálního sekretáře Jean-Pierre van Avermaeta předal chlapcům tento prestižní titul pan europoslanec Tomáš Zdechovský.

            Sbor, který za dobu své existence absolvoval profesionální turné v Japonsku, Americe, Jižní Koreji, Kanadě, Číně a po celé Evropě, se řadí k nejlepším evropským hudebním tělesům. K významným počinům sboru patří i provedení Matoušových pašijí J. S. Bacha, které se jen v Holandsku dočkaly padesáti repríz či koncert pro Sira Nicholase Wintona.

„Milí Boni pueri, je mi velkou ctí předat vám toto prestižní ocenění, kterého se vám dostalo. Když jsem vám ho předával poprvé, také zde v Evropském parlamentu, netušil jsem, že budu mít tuto příležitost za sedm let znovu. Jak jsem se dozvěděl od generálního sekretáře sborové federace, jste jediným tělesem, kterému byl tento titul propůjčen opětovně. Vždycky moc rád vidím, když mladí lidé co nejlepším způsobem reprezentují naši Českou republiku. Máme krásnou zemi a vy jí děláte to nejlepší jméno. Boni pueri jsou pojmem a když jsem rozeslal svým kolegům pozvánky na váš dnešní koncert, za 70 minut jsme neměli volnou ani jednu jedinou vstupenku,“ řekl pak europoslanec.

V sídle Stálého zastoupení České republiky v Evropské unii se večer konal slavnostní koncert, na kterém kromě Boni pueri vystoupil i sbor Brussings, se kterým pak společně v samém závěru chlapci zazpívali Beethovenovu Ódu na radost.

            „Titulu kulturních ambasadorů EU si velmi vážíme. Je to ocenění nejen pro všechny naše zpěváky, ale také pro celý tým Boni pueri. Společně se podílíme na krásné muzice a naši kluci díky ní poznávají svět,“ říká ředitel sboru Pavel Horák, který čele tělesa stojí již dlouhých šestadvacet let.

            Boni pueri čekají do léta ještě koncerty v Katedrále sv. Víta v Praze nebo na festivalu Mahler 2000 v Jihlavě. Za pár dní chlapci cestují na mezinárodní hudební festival do Chorvatska, čeká je také Slovensko, Maďarsko, na podzim pak Rakousko a znovu Belgie.  

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 1998-2024Český chlapecký sbor BONI PUERI