Aktuality

Boni pueri koncertovali v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladně

V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladně zněla v podání Českého chlapeckého sboru Boni pueri díla českých a světových klasiků i výběr z nejslavnějších světových muzikálů. Koncertní skupinu řídil sbormistr Jaroslav Šlais, na klavír doprovázela Jitka Fowler Fraňková.
„Do Kladna jsme se těšili, není to poprvé, kdy tu zpíváme. Pořadatelé s pochopením náš koncert přeložili. Původně jsme měli vystoupit 24. dubna, pro tento den nás oslovila Kancelář prezidenta republiky k vystoupení na významné státnické akci – Summitu Východního partnerství. Kladenské publikum jsme ale o zážitek z našeho koncertu nepřipravili,“ řekl sbormistr Jaroslav Šlais.
Publikum aplaudovalo s nadšením a na závěr odměnilo zpěváky ovacemi ve stoje. Nadšení vzbudil také sólista Filip, který zazpíval nádhernou skladbu italského skladatele E. Morricone Nella Fantasia přímo z kazatelny.
„Bylo pro nás velkou ctí, že ještě před koncertem za námi přicestovala slavná operní pěvkyně Eva Urbanová. Spolu s ní vystoupíme pro zahraniční hosty v Katedrále sv. Víta na Pražském hradě,“ řekl po koncertě ředitel tělesa dr. Pavel Horák, který se ten den osobně sešel s ještě jednou významnou osobností – princem Williamem Lobkowiczem. Ten se před lety vrátil se svojí manželkou z exilu v USA do Prahy.

> Fotogalerie

picture picture (1) picture (2) picture (3) picture (4) picture (5) picture (6) picture (7) picture (8)

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI