Aktuality

Boni pueri na moderní vlně – podpořil je Královéhradecký kraj

Sbormistrům, klavíristům a učitelům pěvecké hlasové výchovy slouží nový program Sibelius, který v nejvyšší verzi pořídila umělecká škola BONI PUERI. Vedení školy využilo dotační možnosti Královéhradeckého kraje a uspělo! Kraj zpívající kluky z Hradce Králové, kteří již čtyřicet let šíří ve světě dobré jméno České republiky, podpořil částkou 30 000 Kč.

Notační program Sibelius není pouze aplikací pro vytváření notového zápisu (myší, klávesnicí, virtuální klaviaturou, hmatníkem), ale nabízí spoustu dalších funkcí, které je možné účelně využít. Můžete ho upravovat, vkládat cokoli, transponovat apod. Pro nás je výbornou pomůckou barevné označování, dělení do hlasů, rozepisování partů, využíváme i kompoziční a aranžovací nástroje a funkce,“ říká ředitel Boni pueri dr. Pavel Horák. Sbormistři a učitelé v přípravných odděleních si pochvalují také pracovní listy, které mohou používat, ale také si je upravovat a nebo tvořit zcela nové.

„Mnoho let jsem snil o tom, že kluci budou zpívat z tabletu. Všichni to znají, papírové noty se lehce zničí, opotřebují, musíte je před zkouškami složitě chystat, zabírají spoustu místa. Když se objevily první čtečky, přál jsem si, abychom je do zkoušek mohli klukům dopřát. Byly však neúměrně drahé. Po mnoha letech se nám podařilo uspořit finanční prostředky a tak již dva roky kluci ve zkouškách používají tablety, kde mají uloženy všechny noty pro výuku. Nejsme zvyklí jen natahovat ruku, jsme soukromou školou, na provoz státní prostředky nedostáváme, a snažíme se přičinit sami. Toto je jeden z výsledků. Kluci jsou z tabletů nadšeni, digitální věci jsou jim pochopitelně blízké a mnohem víc je to baví. Jdeme s dobou,“ usmívá se ředitel Boni pueri.

S podporou Královéhradeckého kraje získala tak škola k tabletům i vynikající a léty prověřený program, který významnou měrou přispěje k rozvoji digitálního vzdělávání v BONI PUERI – ZUŠ. Děkujeme!

Progam Rozvoj podmínek pro vzdělávání – inovace ve vzděláváníNapsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 1998-2024Český chlapecký sbor BONI PUERI