Aktuality

Boni pueri nadchli Japonsko !

Dnešním dnem skončilo již šesté úspěšné turné jedné z koncertních skupin Boni pueri po Japonsku, kam „dobří chlapci“ odcestovali již 25. prosince.
Český chlapecký sbor Boni pueri, který koncertoval v největších japonských městech a několikatisícových sálech, byl odměněn posluchači dlouhotrvajícími potlesky, nadšením a ovacemi vestoje. Hovoří se dokonce o „puerimánii“. Chlapci koncertovali za řízení svého ředitele Pavla Horáka a klavírního doprovodu Jitky Fowler Fraňkové. Pro posluchače připravili nejen díla klasické hudby, ale také výběr z českých a moravských lidových písní a tolik žádané světové muzikály. I letos se na pódiu objevili v nových krojích.
„Japonsko je úžasná země a vždy se do ni rádi vracíme. Velmi emotivním zážitkem bylo setkání s obyvateli ve městě Tagajo, kde jsme před třemi lety koncertovali, a které bylo několik málo měsíců po našem příletu zasaženo vlnou tsunami. Výtěžek z našeho charitativního koncertu jsme pochopitelně poslali našim přátelům do Japonska,“ řekl ředitel tělesa Pavel Horák.
Posledním koncertem však letošní vánoční turné Boni pueri nekončí. Již zítra odlétá celá sestava na další turné do Jižní Koreje, kam se sbor vrací již popáté.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI