Aktuality

Boni pueri odcestovali na koncertní zájezd do Litvy a Polska – Den první

Vážení rodiče, milí přátelé,

v samém závěru letošní bohaté koncertní sezóny se vydal Český chlapecký sbor Boni pueri na svůj koncertní zájezd do Litvy a Polska, který se konal s podporou  Královéhradeckého kraje. Přesvědčili jsme se, že Einsteinova teorie relativity – dilatace času – opravdu platí, vždyť před 48 hodinami zpívali chlapci hlavního sboru na slavnostním galavečeru na Pražském hradě při summitu ministrů Číny, východní a střední Evropy, před 24 hodinami nejvyšším státním soudcům Spojených států a nyní již uléháme ke spánku u našich milých přátel – chlapeckého sboru Dagilelis v litevském Šiauliai.

Noční manévry, jak jinak nazvat přesun – Hradec – Praha – Hradec – vyměnit kufry – Polsko – Litva, dopadly nad očekávání dobře a tzv. litevská sestava, kterou doplnili i nejlepší chlapci z přípravného oddělení Bonifantes, vyráží do Šiauliai – čtvrtého největšího města Litvy. Cestou, jako již tradičně na všech dlouhých přesunech, nás čekal filmový festival, který rozšířil naše obzory zejména o zážitky Cruchotovy (čti kryšotovy), energického, ale poněkud chaotického četníka, jak to již na světě bývá 🙂

Poprvé za několik let jsme ráno slyšeli, že skutečně i ti nejmladší kluci spali, neboť vždy neomylně tvrdí, že „oka nezamouřili“, byť sbormistři celý autobus v noci několikrát procházejí, a dříví by ses nedořezal.

Hostitelské rodiny již na nás s napětím čekaly a moc rády se nás hezky ujaly. Zítra ráno nás čeká příjemné překvapení, které pro nás ředitel Dagilelis a uznávaný sbormistr Remigius Adomaitis a produkční Romas připravili. A protože je to zatím tajné, přečtete si o tom zítra.

Do České republiky vzkazujeme, že jsme všichni zdraví a v dobré náladě. Moc se těšíme na krásné koncerty, které nás čekají a kterými chceme ukázat i této části Evropy, že kluci z Boni pueri opravdu umějí!

Šiauliai, 19. 6. 2015, zahraniční redakce Boni pueri

šole 8šole 3šole 5šole 6šole 1šole 7šole 2šole 4

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI