Aktuality

Boni pueri opět na filmovém plátně!

Boni pueri se vracejí po patnácti letech na místo činu! Tak lze jednoduše popsat chvíli, kdy zazvonil telefon a naše těleso bylo pozváno k účinkování v několikadílném výpravném historickém filmu britsko-americké produkce. Snímek s názvem Nebezpečné známosti natočený podle románu francouzského spisovatele Choderlose de Laclose z roku 1782, vybrali filmaři nádherné lokace v České republice.

Před samotným natáčením, které se konalo ve druhém červencovém týdnu, absolvovali chlapci náročné kostýmní a maskérské zkoušky ve Filmovém studiu Barrandov. Scény s chrámovým sborem, který kluci z Boni pueri představovali, se odehrávaly v monumentálním Chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře.

„Moc jsme se na natáčení těšili. Představte si, že přesně před patnácti lety jsme na stejném místě točili také chrámový sbor a to pro koprodukční film Tři mušketýři. Dnes je to významnější o to víc, že Boni pueri natočili pro film i hudbu. Paní režisérka byla dílem klasicistního hudebního skladatele Leopolda Hofmanna nadšena, “ řekla na místě zástupkyně ředitele Hana Musílková.

„Je to neuvěřitelné, ale nádherné Hofmannovo dílo se tak dočkalo i svého filmového života. Máme z toho velkou radost, je to pochopitelně neoddiskutovatelná zásluha zpěváků Boni pueri, jejich ředitele Pavla Horáka, sbormistra Jana Jiráčka i varhaníka Roberta Fuchse, kteří sbor tak skvěle připravili,“ dodal dirigent Marek Štilec, který se sborem úzce spolupracuje již několik let a který s kluky dílo taktéž nacvičil a kamera si ho evidentně ve svých záběrech oblíbila.

Boni pueri měli „na place“ ten nejlepší servis. Šily se pro ně zvláštní kostýmy, měli své maskérky, vlásenkářky i dokonalý catering. Odváželi si ty nejhezčí zážiky.


Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 1998-2024Český chlapecký sbor BONI PUERI