Aktuality

Boni pueri opět na stříbrném plátně

Středeční podvečer patřil v kině Bio Central promítání filmu „Boni pueri v Japonsku a Koreji 2013“. Diváci si tak připomněli historicky první pětitýdenní trojturné sboru do Japonska a Jižní Koreje. Boni pueri koncertovali ve stejném čase ve dvou koncertních sestavách – jedna potěšila posluchače v největších japonských a korejských městech, druhá se plavila na luxusní zámořské lodi Nippon Maru kolem japonských ostrovů.
Jako hosty si zpěváci hlavního sboru pozvali přípravná oddělení – Pueráček, Pueri Novi a Bonifantes. Roztomilý Pueráček se svojí sbormistryní Hanou Musílkovou za klavírního doprovodu Terezy Špulákové v písničkách nechal z uzdravit slůně, mravenci opravili les a potvrdili, že na kole musejí všichni dávat pozor. Starší oddělení Pueri Novi zpívali o jaru a diváci je odměnili velkým potleskem. Písničky pro ně vybrala sbormistryně Marcela Říčanová, za klavír usedla Miriam Puklová. Nejstarší oddělení Boni pueri – Bonifantes – tvoří chlapci, z nichž někteří již periodicky navštěvují zkoušky hlavního sboru. Pro dnešní vystoupení připravili písničky Jiřího Suchého. Sbormistr Jaroslav Šlais a klavíristka Tereza Špuláková zvolili i zajímavou a vtipnou choreografii. Součástí slavnostního podvečera bylo i předávání „českých Oskarů“ – za nejlepší herecký výkon v hlavní a vedlejší roli, za nejlepší zvuk, kameru, film a režii. Do Síně slávy byl uveden grafik a autor filmu, dlouholetý spolupracovník Boni pueri Lukáš Přibyl.
„Jsme nadšeni, film zaplatíme zlatem, jen prosíme, abychom ho už mohli mít doma,“ zaznělo z úst rodičů zpěváků.
Už při závěrečných titulcích se sál hlasitě roztleskal a sál aplaudoval ještě několik minut po posledním záběru.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI