Aktuality

Boni pueri opět před mikrofony, tentokrát se skladatelkou Sylvií Bodorovou

Hudební skladatelka Sylvie Bodorová a prestižní hudební agentura ArcoDiva oslovila Český chlapecký sbor Boni pueri k opětovné spolupráci – natočení muzikologického CD pro děti – Krtek zpívá písničky. Party v sestavě soprán, alt, tenor, bas obsahovaly náročné skladby, které spolu s orchestrem Boni pueri natočil i Komorní orchestr Quattro.

„S paní skladatelkou nespolupracujeme poprvé. Již v minulosti jsme prováděli např. její Žákovskou koledu na mezinárodním festivalu F. L. Věka v Dobrušce. Její skladby jsou opravdu velmi náročné, i když by se na první pohled zdálo, že co je věnováno dětem, musí být jednoduché. Písniček bylo více než dvacet a budou vydány pod názvem Krtek zpívá písničky,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Za dirigentským pultem stanul mladý český dirigent Marek Štilec, který se sborem spolupracuje již pravidelně nejen v Čechách, ale vycestoval s ním i na koncertní turné do Číny.

„Kluci z Boni pueri jsou bezvadní, moc rád s nimi pracuju. Atmosféra je vždycky úžasná a do Hradce se za nimi vždycky těším,“ dodává dirigent Marek Štilec.

CD vyjde na začátku nového roku a chystá se i jeho distribuce do zahraničí.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2019Český chlapecký sbor BONI PUERI