Aktuality

Boni pueri připravili koncert pro ředitele České filharmonie

Český chlapecký sbor Boni pueri a jeho umělecká škola se spolupodílela na koncertě v hradecké Filharmonii. Pódium tentokrát patřilo špičkovému světovému tělesu Zemlinského kvarteto a řediteli České filharmonie Davidu Marečkovi, který na klavír zahrál Klavírní kvintet č. 2 A Dur, jednu z nejkrásnějších a nejhranějších skladeb.

„Velmi rádi jsme na přípravách koncertu s renomovanou hudební agenturou Central European Music Agency spolupracovali. V hledišti seděli i našich chlapci z nejstarší přípravky a koncertního sboru a byl pro pro nás krásný zážitek. Záštitu nad koncertem převzal Rotary club Hradec Králové,“  řekl ředitel Boni pueri a rotarián Pavel Horák.

Téměř před 120 lety zazněl v pražském Rudolfinu první koncert České filharmonie, který řídil sám Antonín Dvořák. Koncert ve Filharmonii byl poctou tomuto významnému českému hudebnímu skladateli. Hradec Králové se prezentoval také unikátním nástrojem – David Mareček zahrál na nový klavír firmy Petrof – ANT. PETROF 275. Zemlinského kvarteto nejen doprovodilo Davida Marečka, ale uchvátilo posluchače i Janáčkovými „Listy důvěrnými“.

Po koncertě se sešli významní hosté na číši vína. Boni pueri vyjádřil velké poděkování ředitel C.E.M.A. a manažer Magdaleny Kožené David Dittrich, ředitel České filharmonie David Mareček, prezidentka firmy Petrof Zuzana Ceralová Petrofová či známý český houslař Tomáš Pilař. Koncert se konal za finanční pomoci DSA, a.s., doc. Pavla Bartáka a Tomáše Pilaře a Rotary clubu Hradec Králové.

mareček 1 mareček 2 mareček 3 mareček 4 mareček 6 mareček 7 mareček 10 mareček 11 mareček 9 mareček 14

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2019Český chlapecký sbor BONI PUERI