Aktuality

Boni pueri připravují projekt s Ivou Bittovou a Vojtou Dykem

Český chlapecký sbor Boni pueri přijal pozvání produkcí dvou prestižních mezinárodních hudebních festivalů – Concentus Moraviae a Janáčkův máj k provedení díla soudobého skladatele Aleše Březiny Requiem. Sbor doprovodí orchestr Musica Florea za řízení dirigenta Marka Štryncla, který sólové party svěřil Ivě Bittové a Vojtu Dykovi. Tento týden probíhala v Praze první zkouška.
Zajímavý projekt kombinuje vrcholné skladby z období renesance a baroka s novou hudbou, hranou na staré nástroje. Jednotícím prvkem koncertu je improvizační rozvíjení všech uváděných skladeb. Koncert připomíná 100. výročí začátku 1. světové války. Koncerty zazní ve dvou moravských městech – v Ostravě a v Předklášteří u Tišnova.
„V Předklášteří u Tišnova nezpíváme poprvé. V Porta coeli, bazilice Nenebevzetí Panny Marie jsme provedli v minulosti Responsoria Jana Dismase Zelenky. Moc se na společný projekt těšíme, kromě Boni pueri uvede festival i taková jména jako Soňa Červená či koncertní mistr České filharmonie Josef Špaček. Naši chlapci jsou opravdu v dobré společnosti, “ uvedl ředitel Boni pueri Pavel Horák.
Na oba koncerty byly vstupenky vyprodány během několika dní.

> Fotogalerie

picture picture (1) picture (2) picture (3) picture (4) picture (5) picture (6) picture (7) picture (8) picture (9) picture (10) picture (11) picture (12)

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI