Aktuality

Boni pueri připravují projekt s Ivou Bittovou a Vojtou Dykem

Český chlapecký sbor Boni pueri přijal pozvání produkcí dvou prestižních mezinárodních hudebních festivalů – Concentus Moraviae a Janáčkův máj k provedení díla soudobého skladatele Aleše Březiny Requiem. Sbor doprovodí orchestr Musica Florea za řízení dirigenta Marka Štryncla, který sólové party svěřil Ivě Bittové a Vojtu Dykovi. Tento týden probíhala v Praze první zkouška.
Zajímavý projekt kombinuje vrcholné skladby z období renesance a baroka s novou hudbou, hranou na staré nástroje. Jednotícím prvkem koncertu je improvizační rozvíjení všech uváděných skladeb. Koncert připomíná 100. výročí začátku 1. světové války. Koncerty zazní ve dvou moravských městech – v Ostravě a v Předklášteří u Tišnova.
„V Předklášteří u Tišnova nezpíváme poprvé. V Porta coeli, bazilice Nenebevzetí Panny Marie jsme provedli v minulosti Responsoria Jana Dismase Zelenky. Moc se na společný projekt těšíme, kromě Boni pueri uvede festival i taková jména jako Soňa Červená či koncertní mistr České filharmonie Josef Špaček. Naši chlapci jsou opravdu v dobré společnosti, “ uvedl ředitel Boni pueri Pavel Horák.
Na oba koncerty byly vstupenky vyprodány během několika dní.

 

picture (1) picture (2) picture (3) picture (4) picture (5) picture (6) picture (7) picture (8) picture (9) picture (10) picture (11) picture (12) picture

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2019Český chlapecký sbor BONI PUERI