Aktuality

Boni pueri přivítali na svém galakoncertě houslistu Pavla Šporcla

Tradiční velký galakoncert všech oddělení Českého chlapeckého sboru Boni pueri se uskutečnil v neděli 5. března ve velkém sále Kongresového centra Aldis v Hradci Králové. Vystoupila všechna oddělení sboru – Pueráček se sbormistryní Hanou Musílkovou za doprovodu Františka Nováka, Pueri primi vedla sbormistryně Marcela Říčanová a na klavír doprovázela Miriam Puklová, Pueri novi za řízení Hany Roubalové a doprovodu Františka Nováka a také obě koncertní složky Boni pueri. Zahájení patřilo krásné skladbě Ave Maria za doprovodu houslí předního českého umělce Pavla Šporcla, kdy chlapci ve zlatých krojích a se svícemi přicházeli na pódium.

V první části pak hlavní sbor poprvé představil „mozartovský repertoár“, který připravil pro své nedávné pětitýdenní turné po Japonsku. Všechna přípravná oddělení zazpívala moc hezky a kluci si svoji chvíli slávy opravdu užívali. Pro některé to byl jeden z posledních koncertů za přípravná oddělení.

Slovem koncert provázel moderátor a místopředseda Rady pro rozhlasové vysílání Jiří Vejvoda, který kromě jednotlivých oddělení přivítal na úpódiu i jubilanta a vynikajícícho hudebního aranžéra Vladimíra Popelku, který pro Boni pueri upravil mnoho skladeb, mnohé z nich pro zahraniční turné. Koncertu se účastnily i významné osobnosti kulturního i veřejného života, mj. poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský, ředitel hudební agentury prof. Jiří Štilec s chotí, hrabě František Kinský  či Aleš Týbl, vedoucí produkce filmu Anděl Páně , kde role andílků natočili nejmladší chlapci Boni pueri a hudbu následně hlavní sbor. Koncert se konal s podporou města Hradec Králové.

pavel šporcl 8 pavel šporcl 7 pavel šporcl 6 pavel šporcl 5 pavel šporcl 4 pavel šporcl 2 pavel šporcl 1

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI