Aktuality

Boni pueri přivítali v Hradci Králové své japonské přátele

Český chlapecký sbor Boni pueri, který cestuje na svá koncertní turné do Japonska již dlouhých šestnáct let, se již pravidelně potkává s pěveckým sborem – Young Singers of Hyogo Inami. V pondělí večer přicestovali japonští přátelé do domovského města Boni pueri – Hradce Králové. Během tří dnů představili na třech koncertech  japonskou sborovou školu, zvyky i tradiční japonské hudební nástroje.

Absolvovali dva výchovné koncerty – pro Základní školu Úprkova Hradec Králové a pro Základní školu Opočno. V Opočně se dostalo japonskému sboru také velmi milého přijetí u starostky města Šárky Škrabalové, která poděkovala Boni pueri za takovou příležitost pro místní školu a zároveň umožnila japonským dětem i prohlídku krásného opočenského zámku.

Společný koncert Boni pueri a Young Singers of Hyogo Inami, který provázela nadšená atmosféra a který řídil nejen japonský sbormistr Tsubakino i Pavel Horák, se pak konal v sále Východočeského muzea v Hradci Králové.  Závěr, kdy zněly společné skladby Ty Bysterský zvony a Händelovo Hallelujah, byl velmi dojemný a vysloužil si ovace ve stoje.

Japonští zpěváci měli možnost strávit také noc v českých rodinách, které se o ně výborně postaraly. Své „české zážitky“ si pak sdělovali s velkým nadšením a navzájem si ukazovali fotografie.

Český chlapecký sbor Boni pueri koncertuje v Japonsku téměř dvacet let a na další, již potrvzené turné, se chystá. V prosinci roku 2016 strávili zpěváci v Zemi vycházejícího slunce celých pět týdnů.

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI