Aktuality

Boni pueri provedou náročné dílo Leopolda Hofmanna

Český chlapecký sbor Boni pueri pod taktovkou předního českého dirigenta Marka Štilce připravují náročné dílo Leopolda Hofmanna Requiem. Dílo poprvé zazní u příležitosti 75. výročí ukončení 2. světové války. Leopold Hofmann působil od roku 1769 jako kapelník v Katedrále sv. Štěpána ve Vídni, kde úzce spolupracoval a hudebně vedl svého asistenta, mladého Wolfganga Amadea Mozarta. Dílo bude provedeno v obnovené premiéře za doprovodu Wranitzky kapelle.

Již několik let velmi rádi spolupracujeme na muzikologickém projektu hudební společnosti ArcoDiva Prague Češi ve Vídni a již jsme nastudovali a s úspěchem provedli mnoho koncertů s dílem Jana Václava Stamice či Leopolda Koželuha. Dílo Leopolda Hofmanna je velmi podobné Mozartovým skladbám, jeho rukopis je evidentní. Na díle velmi pečlivě pracujeme a moc se těšíme na jeho provedení,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 1998-2022Český chlapecký sbor BONI PUERI