Aktuality

Boni pueri se rozloučili se sezónou v Paláci Žofín

V úterý 23. a v pátek 26. června vystoupila jedna z koncertních sestav Českého chlapeckého sboru Boni pueri v nádherných prostorech novorenesančního Paláce Žofín. Na nejkrásnějším ostrově přímo v srdci Prahy zazněla díla českých velikánů – Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka doplněná českými lidovými písněmi. Posluchači byli tentokrát britští finančníci, kteří Boni pueri zařadili během konference do svého společenského programu. Pořadatelé pečlivě repertoár vybírali a na jejich přání vystoupili zpěváci pouze ve folklórních krojích.

„Česká hudba je cizinci vždy velmi dobře přijímána, zvlášť dílo Antonína Dvořáka či lidové písně v zajímavých úpravách,“ řekl po koncertě ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Zpěváky provázel do šatny velký potlesk a výkřiky „Bravo!“. Netradiční prostředí Žofína využil ředitel školy Pavel Horák k předání vysvědčení zpěvákům hlavního sboru.

žofín červen 1 žofín červen 5 žofín červen 4 žofín červen 3

žofín červen 2

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI