Aktuality

Boni pueri si k Vánocům nadělili nový autobus

Český chlapecký sbor Boni pueri jezdí od poloviny prosince na pravidelných linkách MHD v Hradci Králové a zve ke spolujízdě všechny Hradečany a návštěvníky krajského města.  Nevyměnil radost ze zpěvu za tvrdý chleba řidičů, ale nadělil si krásný vánoční dárek pro všechny zpívající kluky – jde totiž o propagační autobus sboru.

Fotografie vznikaly na hradeckém letišti ve spolupráci s firmou DSA. Nevybrali jsme toto místo náhodou. Boni pueri jsou na cestách během roku téměř nepřetržitě, po České republice je naším výhradním dopravcem Dopravní podnik Hradec Králové, kde mají chlapci ten nejlepší servis. Letadla k nám pochopitelně také patří, jen za posledních pět let jsme nalétali do zámoří na 140 000 km,“ říká ředitel sboru Pavel Horák. 

Hradecké zpívající kluky, stejně jako celou společnost, zastavila v bohaté koncertní činnosti světová pandemie koronaviru. Přišli o turné do Izraele, Ománu, Číny i Jižní Koreje. Sotva se stačili vrátit z měsíčního turné po Japonsku, přišla přísná epidemiologická opatření. Přesto dokázali neuvěřitelné – online nastudovali náročné dílo Leopolda Hofmanna Requiem, kterým v následujícím roce potěší posluchače ve Vídni, na Slovensku i u nás doma.

„Přestože nás Hradečáci velmi dobře znají a Vila Boni pueri se již stala pojmem, nadělili jsme si na závěr roku krásný dárek – nový autobus, který nese jméno Boni pueri, příběh našich zpívajících kluků, kteří tvoří bezvadný tým, odvádějí profesionální práci, reprezentují naši zemi v zahraničí a mnoho let již těší na vánoční svátky posluchače v daleké cizině. Naši kluci jsou stateční, nic je v těžké době, kterou právě prožíváme, nemůže zastavit. Mají muziku opravdu rádi, pracují na sobě, jsou trpěliví i vytrvalí, a to je velká deviza  pro celý jejich život,“ dodal ředitel sboru.

Slavnostního křtu, který přicházel v laskavém předvánočním čase, se zúčastnil i primátor města Hradec Králové prof. Alexandr Hrabálek, prof. Jiří Štilec, ředitel hudební agentury ArcoDiva a vedoucí katedry na HAMU či ředitel Dopravního podniku Hradec Králové, a.s. a partneři sboru.

Věříme, že autobus přispěje k propagaci tohoto sboru a že si lidé uvědomí, jaký poklad vlastně naše město má. Ti kluci naše město proslavili,“ řekl mj. primátor města.

Na autobusu je napsáno: Zpívající velvyslanci Hradce Králové. Já bych to k tomu dodal: Zpívající velvyslanci celé České republiky,“ dodal prof. Jiří Štilec.

„Boni pueri je naší největším a nejvěrnějším zákazníkem,“ přihlásil se ke spolupráci s Boni pueri i ředitel Dopravního podniku HK Bc. Zdeněk Abraham, který na celém projektu od počátku spolupracoval.

Boni pueri zvou nejen do svého moderního autobusu, ale také do Vily Boni pueri, kde od ledna opět přijímají další nové šikovné kluky od 4 – 14 let, kteří rádi zpívají.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2022Český chlapecký sbor BONI PUERI