Aktuality

Boni pueri slavili výročí s Akademií věd České republiky

Boni pueri se stali v pátek večer exkluzivním hudebním hostem večera ke 125. výročí založení České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění, předchůdkyně dnešní Akademie věd České republiky. „Právě v tento den byla císařským aktem stvrzena prestiž české vzdělané elity, která dlouhá léta usilovala o vytvoření národní badatelské instituce – akademie věd,“ uvedl předseda Akademie věd ČR prof. Jiří Drahoš, který také v Anežském klášteře s nadšením ocenil výkon všech zpěváků.

Celým večerem provázel skvělý moderátor Marek Eben.  Boni pueri slavnostní setkání zahájili blokem klasické hudby, pro druhý vstup připravili repertoár složený z filmové hudby „Hollywood Medley“. Nadšení vědci odměnili sbor dlouhotrvajícím potlekem.

Boni pueri se na koncertě potkali také se svojí dvorní choreografkou Lenkou Vinickou, majitelkou agentury LENKA – LV Coming, která je autorkou filmové choreografie a také celý večer organizovala. Koncertu se zúčastnila také uznávaná fyzioložka a biochemička prof. Helena Illnerová.

„Umění a věda k sobě musejí patřit. Jsem rád, že tomu dnes tak bylo,“ řekl po koncertě prof. Jiří Drahoš v rozhovoru s ředitelem Boni pueri dr. Pavlem Horákem.

av 2

av 4

av 6

av 26av 24

av 16av 19av 13av 12av 11av 10av 7

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2019Český chlapecký sbor BONI PUERI