Aktuality

Boni pueri slavnostně ukončili prestižní mezinárodní soutěž EUCYS

Český chlapecký sbor Boni pueri vystoupil jako hlavní host na slavnostním předávání cen jubilejního 25. ročníku prestižní mezinárodní soutěže mladých talentovaných vědců z oblasti přírodních, technických i humanitních věd European Union Contest for Young Scientists.
V Kapli betlémské na Starém městě pražském zazněla v podání „dobrých chlapců“ hymna České republiky i další skladby za doprovodu orchestru Musica Florea pod taktovkou dirigenta Marka Štryncla. Na přání pořadatelů byla zařazena také Óda na radost Ludwiga van Beethovena, která je od roku 1985 oficiální hymnou Evropské unie.
Celý ceremoniál, který provázel vynikající moderátor Marek Eben, sledoval i předseda Akademie věd České republiky prof. Jiří Drahoš či evropská komisařka pro výzkum a inovace Máira Geoghegan Quinnová. Soutěže se účastnilo více než 40 zemí. Byly mezi nimi jak členské státy EU, státy přidružené k EU, tak i hosté z Japonska, USA, Kanady a Číny. Soutěžní práce posuzuje mezinárodní porota, složená z významných vědeckých osobností, čestnými hosty akce jsou nositelé Nobelovy ceny a nejvyšší zástupci Evropské komise.

> Fotogalerie

picture picture (1) picture (2) picture (3) picture (4) picture (5) picture (6) picture (7) picture (8) picture (9) picture (10) picture (11) picture (12) picture (13) picture (14) picture (15) picture (16)

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI