Aktuality

Boni pueri tleskal nejen německý prezident, ale i Karel Gott!

Český chlapecký sbor Boni pueri vystoupil v pondělí večer ve Španělském sálu Pražského hradu. Koncert byl součástí kulturního programu státní návštěvy prezidenta Spolkové republiky Německo Joachima Gaucka, který přicestoval do Prahy na pozvání prezidenta České republiky Miloše Zemana.
Dramaturgii koncertu připravil s ředitelem hradního protokolu Jindřichem Forejtem ředitel Boni pueri Pavel Horák. Pro tento večer byla symbolicky vybrána díla českých a německých klasiků. Na závěr pak zazněla skladba Ludwiga van Beethovena Óda na radost, která je považována za hymnu Evropské unie, kam Česká republika vstoupila přesně před deseti lety.
Ve Španělském sále byli přítomni nejvyšší představitelé státu a církve a významní umělci naší země. Jedním z pozvaných hostů byl i zpěvák Karel Gott. Hned po první skladbě Johanna Sebastina Bacha, kdy sólové party zněly z balonu a sbor působivě nastoupil se svíčkami do zhasnutého sálu, přišel nečekaně prezident Joachim Gauck ke sbormistru a řediteli Boni pueri, aby jemu i chlapcům osobně poděkoval.
„Udělali jste mi velkou radost, skladba Jesus bleibet meine Freude je mou nejoblíbenější,“ řekl. Po vystoupení Boni pueri poděkovali prezidenti obou zemí i obě první dámy všem zpěvákům za krásný zážitek a pokračovali s nimi v neformálním rozhovoru. Český chlapecký sbor Boni pueri vystoupil v letošním roce pro prezidenta České republiky již potřetí.

> Fotogalerie

picture picture (1) picture (2) picture (3) picture (4) picture (5) picture (6) picture (7) picture (8) picture (9) picture (10) picture (11) picture (12) picture (13)

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI