Aktuality

Boni pueri trávili konec léta v nahrávácím studiu

Již tradičně konec léta tráví zpěváci Českého chlapeckého sboru Boni pueri s nahrávací společností ArcoDiva Music Prague. Tentokrát vznikalo nové profilové album Boni pueri. Zpěváci přizvali s účinkování Komorní filharmonii Pardubice, za dirigentským pultem stál nadějný a vynikající Marek Štilec.

„Máme z cédéčka velkou radost. Profilové CD jsme neměli několik let a v cizině i u nás byla poptávka opravdu veliká. Nápad se zrodil na Pražském hradě, kdy jsme pro summit prezidentů chystali s ředitelem kanceláře prezidenta republiky Jindřichem Forejtem nový repertoár s orchestrem. Skladby upravil přední český aranžér Vladimír Popelka,  na desce zazní i hlas britské sopranistky Christiny Johnston,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Album vyjde na podzim a do světa ho Boni pueri pošlou přímo ze sídla Evropského parlamentu v Bruselu. Jedním z kmotrů bude i europoslanec Tomáš Zdechovský.

„Natáčení se sborem Boni pueri a KFP bylo mimořádně úspěšné, chlapci byli skvěle připraveni, disciplinovaní a muzikálně na výši, přejeme hodně štěstí v Číně a brzy začínáme všechny záběry střihat, mimochodem natočili jsem více než 400 minut hudby. Hodně štěstí v Šanghaji!!!,“ napsal na facebookovém profilu ředitel hudební agentury ArcoDiva Jiří Štilec.

Část skladeb uslyší posluchači i za pár dní v Číně. Boni pueri zde čekají dva koncerty ve dvacetimilionové Šanghaji.

nahrávání chrudim 1 nahrávání chrudim 3 nahrávání chrudim 4 nahrávání chrudim 2

natáčení chrudim 1

natáčení chrudim 3

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI