Aktuality

Boni pueri v pořadu Českého rozhlasu

Krásná, již vánoční muzika, zněla dnes v pořadu Českého rozhlasu Hradec Králové. Redaktor Jakub Schmidt zpovídal ředitele Českého chlapeckého sboru Boni pueri Pavla Horáka. Řeč byla o vánočním turné po Japonsku, křtu nového autobusu, nahrávání klipu, ale i o tom, jak se zpívá v době koronavirové.

Nemohli jsme jet do Izraele, ani do Ománu. Zrovna včera jsme se měli z Ománu vracet. Měli jsme za pár dní odlétat do Koreje a v létě jsme nemohli do Číny. Ale doufám, že si to příští rok vynahradíme v plné míře. Děláme krásné projekty, v této době koronavirové jsme nastudovali Requiem Leopolda Hofmanna. To byl skladatel, u kterého jako pomocný kapelník začínal slavný Wolfgang Amadeus Mozart.
Připravujeme krásnou vánoční kantátu Leopolda Koželuha. A také už za týden natáčíme ve studiu Alžbětinskou serenádu, která je takovou vánoční hymnou. A budeme dělat ještě jednu zajímavou věc, protože se chystáme do Ománu, tak máme zadání natočit ománskou státní hymnu. Takže se nezastavíme, říká ředitel sboru Pavel Horák.

Těleso zkouší i v náročných podmínkách, rozvrhy se pomalu z týdne na týden mění, podle vládních nařízení, od úplného zavření školy a pouze distanční výuky, přes zkoušky jeden na jednoho až po skupiny po deseti.

Všichni kluci by si přáli, aby mohli normálně zkoušet, koncertovat a pracovat na krásných projektech. Nechtějí se už vidět jen „naplocho“, říkají.

Celý rozhovor si můžete poslechnout nebo přečíst na:

https://www.irozhlas.cz/kultura/hudba/boni-pueri-hradec-kralove-koronavirus-v-cesku_2012031432_pj

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2022Český chlapecký sbor BONI PUERI