Aktuality

Boni pueri v Třeboni s ovacemi ve stoje!

Kostelem Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni zněly v předvečer druhé adventní neděle hlasy Boni pueri. Jen pár dní před odletem do Jižní Koreje potěšili zpěváci téměř pět set posluchačů, kteří si vytleskávali další přídavky a několikrát odměnili sbor ovacemi ve stoje!

„Kostel sv. Panny Marie Královny a sv. Jiljí je nádherným prostorem jako stvořeným pro koncerty.  V Třeboni jsme již několikrát v minulosti koncertovali, na tomto magickém místě, odkud pocházejí i oltářní obrazy od Mistra třeboňského,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Koncert, který řídil sbormistr Jaroslav Šlais a na klavír doprovázel Robert Fuchs, uchvátil posluchače nejen díly z klasické hudby, ale také vánočními písněmi celého světa. Velké ovace se dostaly mj. provedení Credo od Wolfganga Amadea Mozarta, které také vezou zpěváci na své dvoutýdenní turné do Jižní Koreje.

Zpěváci se také dozvěděli o historii kostela a mohli si prohlédnout křížovou chodbu s kaplí sv. Jana Křtitele i zcela unikátní historickou památku – Třeboňskou madonu – opukovou sochu ze 14. století. Kostel byl postaven ve stylu vrcholné gotiky a zůstal ve stavu stavební neporušenosti až dodnes.
trebon 24 trebon 22 trebon 20 trebon 17 trebon 14 trebon 13 trebon 10 trebon 9 trebon 8 trebon 2 trebon 27 trebon 26 trebon 23 trebon 21 trebon 19 trebon 18 trebon 16 trebon 15 trebon 12 trebon 11 trebon 7 trebon 5 trebon 4 trebon 3 trebon 1trebon 1

 

 

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI