Aktuality

Boni pueri ve Španělském sále zpívali u příležitosti 100. výročí české koruny

Slavnostní večer ve Španělském sále Pražského hradu zahájil oslavy 100. výročí československé koruny. Vystoupili Boni pueri v doprovodu Severočeské filharmonie Teplice. V závěru zazněla v podání chlapců česká státní hymna a virtuozní houslové variace na českou hymnu Mistra Pavla Šporcla. Hosté České národní banky, která u této příležitosti nechala vyrobit druhou největší zlatou minci na světě v nominální hodnotě 100 milionů korun a bankovku s podobiznou prvního ministra financí ČSR Aloise Rašína, si mohli prohlédnout unikátní výstavu v Císařské konírně Hradu.  Součástí slavnostního večera, které se zúčastnila i Rašínova pravnučka Karolina Beritnemoser-Stransky, byl i křest nové knihy Vladimíra Tomšíka o historii koruny. 

„Velmi si ceníme toho, že jsme u tak významné příležitosti mohli být.  Zpívat ve Španělském sále je vždycky velká čest. Po mnoha letech jsme spolupracovali opět se Severočeskou filharmonií Teplice. V závěru jsme pak vystoupili s houslistou Pavlem Šporclem,  který hrál variace na českou státní hymnu. V našem podání, partituru napsal Otmar Mácha výhradně pro Boni pueri, zazněly pak její obě sloky,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Ve Španělském sále byl přítomni oba prezidenti České republiky Václav Klaus a Miloš Zeman, guvernér České národní banky Jiří Rusnok nebo kardinál Dominik Duka.

 

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2020Český chlapecký sbor BONI PUERI