Aktuality

Boni pueri věnovali svým posluchačům na začátku sezóny nové album

Český chlapecký sbor Boni pueri vstupuje do letošní koncertní sezóny s novým kompaktním diskem, na kterém si posluchači budou moci připomenout dílo nechanického rodáka Jana Křtitele Vaňhala.
Album zpěváci natočili u renomované hudební agentury ArcoDiva a dirigent Marek Štryncl přizval ke spolupráci vynikající sólisty – sopranistku Alici Martini, altistku Sylvu Čmugrovou, tenorový part zpívá Jaroslav Březina a bas Roman Janál. Boni pueri doprovází Komorní filharmonie Pardubice, orchestr, se kterým sbor spolupracuje již několik let.
„Lepší začátek sezóny jsme si nemohli přát. CD vyjde na podzim a máme z něj opravdu radost. Marek Štryncl je v barokní hudbě jako doma a dokáže s dílem nakládat velmi citlivě. Právě on se velkou měrou zasloužil o znovuobjevení díla tohoto Mozartova a Haydnova současníka. Posluchači se mají na co těšit,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.
Natáčení probíhalo v chrudimském muzeu a dohlížel na něj zvukový mistr Václav Roubal a ředitel agentury ArcoDiva dr. Jiří Štilec.
Vydání kompaktního disku Boni pueri podpořilo i Ministerstvo kultury České republiky a Královéhradecký kraj.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI