Aktuality

Boni pueri vystoupí na slavnostním aktu na památném vrchu Vítkově

Český chlapecký sbor Boni pueri přijal pozvání k vystoupení na slavnostním aktu k 96. výročí vzniku samostatného Československého státu.
28. října zazní hymna a další skladby českých mistrů v podání Boni pueri ve Slavnostní síni Národního památníku na Vítkově. Shromáždění se koná pod záštitou Českého svazu bojovníků za svobodu spolu s ministerstvem obrany a generálním štábem za spolupráce Československé obce legionářské, Českou obcí sokolskou, Evropským hnutím ČR, odbojovými a vlasteneckými organizacemi, Společností bratří Čapků a dalšími významnými subjekty.
Celý akt přenášejí oba programy České televize – ČT1 a ČT24 v přímém přenosu. „Národní památník na Vítkově prošel velkámi změnami. Dnes je zde moderní interaktivní muzeum, které připomíná významné křižovatky českých dějin, od Tomáše Garyka Masaryka, legionáře, neblahé únorové události v roce 1948, před druhý a třetí odboj až po Sametovou revoluci. Je zde také připomenut kult osobnosti Klementa Gottwalda. Původně měl tento funkcionalistický památník postaven podle projektu Jana Zázvorky, uctít památku československých legionářů a československého odboje v období 1. světové války. Jsme rádi, že legionáři se na Vítkov již znovu mohli vrátit,“ řekla zástupkyně ředitele Boni pueri. Ještě před vystoupením Boni pueri položí na Vítkově květiny představitelé z řad vlády, aktivní armády, válečných veteránů a další.

vítkov 1

 

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI