Aktuality

Boni pueri vystoupili na oslavách 70. výročí osvobození v Ostravě!

Ostrava si velkolepě připomněla 70. výročí ukončení II. světové války. Ve slunném dopoledni se konaly pietní akty v centru Ostravy a vojenská přehlídka. V odpoledních hodinách se tisíce návštěvníků přesunuly na Slezskoostravský hrad, pod nímž se konala rekonstrukce bitvy o Ostravu, kterou vidělo 12 000 lidí. Na hradě měly vojenská ležení jednotlivé armády, které na osvobození podílely. Vyvrcholením oslav byl slavnostní koncert na nádvoří hradu.

Zpěváci Boni pueri byli spolu s Hudbou hradní stráže a Policie České republiky jedinými hosty koncertu. Vzdali tak hold všem vojákům, kteří se podíleli na osvobození naší vlasti. V první části vystoupil sbor samostatně za řízení svého ředitele Pavla Horáka a klavírního doprovodu Roberta Fuchse. Zazněly skladby českých skladatelů, z nichž největší potlesk si vysloužila Vltava Bedřicha Smetany.Před druhým blokem byla předána státní vyznamenání. Koncert sledovali mj. i generálmajor Mikuláš Končický, předseda Svazu bojovníků za svobodu nebo ředitel Krajského vojenského velitelství plukovník Jaroslav Hrabec.

Pro druhou část vystoupení připravili Boni pueri skladby s Hudbou Hradní stráže a Policie České republiky.  Zpěváci také dostali krásný dárek od dvou přímých účastníků bojů – plukovníka Pavla Vranského a generálmajora Mikuláše Končického – jejich knihu vzpomínek „Bez nároku na slávu“, která vyšla před několika dny, i s věnováním.

ostr 17

ostr 4

ostr 2

ostr 6

ostr 3

ostr 7

ostr 8

ostr 9

ostr 10

ostr 11

ostr 12

ostr 14

ostr 15

ostr 16

ostr 18

ostr 19

ostr 1

ostr 5

ostr 20

ostr 22 ostr 21

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2019Český chlapecký sbor BONI PUERI