Aktuality

Boni pueri vzdají hold obětem II. světové války

Český chlapecký sbor Boni pueri přijal pozvání k vystoupení u příležitosti oslav 70. výročí osvobození Ostravy a k uctění památky obětí jedné z nejdůležitějších operací II. světové války na českém území – ostravsko-opavské operace.  Kromě Boni pueri se na pódiu objeví také Hudba Hradní stráže a Policie České republiky.

„Jsme moc rádi, že na závěr zazní naše společná skladba. Spolupracovat s Boni pueri, těmito bezvadnými kluky, je úžasné. Potkáváme se u různých státnických příležitostech a letos v červnu jsme přijali jejich pozvání k nim, do Hradce,“ řekl dirigent plukovník Václav Blahunek.

Ostrava se věnuje oslavám již od poloviny března, vše vyvrcholí právě 30. dubna, v den, kdy byla Ostrava osvobozena. Zajímavostí bude jistě slavnostní historické defilé Československé tankové brigády a smíšené letecké divize, tedy československých jednotek, které se osvobozovacích bojů na Ostravsku zúčastnily.

„Od války uplynulo už 70 let. Máme možná poslední příležitost poděkovat lidem, kteří osvobozovali naše město a region od nacistické nadvlády, a možná i napravit některé křivdy, které se staly v minulosti,“ řekl na adresu letošních oslav 70. výročí osvobození primátor Tomáš Macura.

Slavnostních aktů se zúčastní i veteráni války i členové Svazu bojovníků za svobodu. Vzhledem k rozsahu a významu ostravsko-opavské operace je na oslavách dle oficiální tiskové zprávy očekávána návštěva předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, předsedy vlády, ministra obrany, členové diplomatických sborů vítězných mocností a další členové vlády a významné osobnosti veřejného života.

web oslava osvobození

 

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2019Český chlapecký sbor BONI PUERI