Aktuality

Boni pueri zahájí svoji další koncertní sezónu velkým letním turné pro Číně! Procestují ji křížem krážem

Český chlapecký sbor Boni pueri zahájí svoji 37. sezónu velkolepě. V polovině srpna odcestuje dvaatřicet zpěváků na své třítýdenní profesionální turné do Číny, kterou procestují doslova křížem krážem.  Čekají je koncerty v přímořském Dalienu, vnitrozemském Chengdu, Kunmingu, Liuzhou, Shenzehnu či Wuhanu. Stejně jako při minulých turné vystoupí sbor i televizním studiu.

„Do Číny se vracíme již počtvrté. Několikrát jsme koncertovali v Šanghaji, v Národním divadle v Pekingu nebo Kantonu, tentokrát pro nás čínští partneři připravili náročné turné, které zahajujeme na pobřeží Číny, pouhých 250 km od Vladivostoku a končíme téměř na hranici s Vietnamem. Je to pro nás opravdu něco docela nového a všichni se na toto turné, kde nás čekají největší čínská města, úžasné koncertní sály i hotely, těšíme,“ říká ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Českou republiku budou v koncertní sestavě Boni pueri reprezentovat chlapci ve věku od 9 do 20 let. Výběr repertoáru ladil sbor spolu s čínskou agenturou. Boni pueri představí klasickou hudbu evropských mistrů, české a moravské lidové písně i hudbu světové filmové produkce s nápaditou choreografií.

„Čínská agentura velmi stála také o písně v čínštině, nejvíce si přáli skladbu You and Me, která zněla při slavnostním zahájení olympijských her v Pekingu,“ dodal Pavel Horák.

Právě tato skladba zvedla několikrát vyprodané Národní divadlo v hlavním městě Číny, kde Boni pueri vystoupili jako první české těleso, před dvěma roky ze sedadel. Píseň zpěváci připravili i pro letošní turné, stejně tak se drží své tradice, že v cizině si své koncerty sami uvádějí v dané řeči.

Chlapce a mladé muže čeká nejen jedenáct celovečerních samostatných dvouhodinových koncertů na prestižních pódiích, ale chystají se také za historickými památkami, do tradičních čínských restaurací či na pláž Žlutého moře.

Boni pueri, kteří zpívali i na soukromém koncertě pro prezidenta Číny Si Ťin – pchinga ve Vladislavském sále Pražského hradu, se vrátí do vlasti počátkem září.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2019Český chlapecký sbor BONI PUERI