Aktuality

Boni pueri zahájili Novoročním galakoncertem

Český chlapecký sbor Boni pueri vstoupil do nového roku slavnostním galakoncertem ve velkém sále Kongresového centra Aldis. Vystoupila všechna oddělení sboru – Pueráček, Pueri primi, Pueri novi, Pueri scholari i kompletní hlavní sbor. Zazněly zimní i vánoční písně a hudba evropských klasiků doplněná částí repertoáru, který vezla koncertní sestava na své turné do Japonska na konci roku 2019.

Součástí večera byl i křest nového CD sboru s dílem Leopolda Koželuha, které sbor natočil s orchestrem za řízení dirigenta Marka Štilce pro celosvětovou společnost NAXOS. Koncertem provázel redaktor ČRo 2 Jiří Holoubek. Společná skladba s přáním všeho nejlepšího do nového roku 2020 zněla v podání Boni pueri a jejich hosta, předního českého swingaře Jana Smigmatora. Koncert, který se konal s podporou Města Hradec Králové s kterého se účastnili nejen představitelé města, kraje, Královéhradecké diecéze či akademické obce, skončil dlouhotrvajícími ovacemi vestoje.


Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 1998-2022Český chlapecký sbor BONI PUERI