Aktuality

Boni pueri zakončili sérii koncertů k výročí republiky ve slavném Rudolfinu

 

Slavná píseň Škoda lásky, která provázela mj. i vojáky spojeneckých armád a československé letce v bitvě o Británii, zněla v Rudolfinu v samém závěru slavnostního koncertu ke Dni válečných veteránů. Boni pueri zde vystoupili s Ústřední hudbou Armády České republiky za řízení pplk. Jaroslava Šípa.

„Během roku jsme absolvovali několik koncertů a vystoupení ke 100. výročí Československé republiky. První koncert nás čekat v Berlíně, další pak ve Vídni, v Karlskirche, pod záštitou české ambasády. Přijali jsme také několik pozvání u nás doma,  která vyvrcholila dnešním slavnostním koncertem v Rudolfinu,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Na koncertě byly přítomny významné osobnosti veřejného i uměleckého života. V sále zasedli nejen váleční veteráni 2. světové války, ale i vojáci, kteří se účastnili vojenských misí. Zejména pro ně zněla dojemná skladba Pie Jesu z Webberova Requiem, v níž sopranista Boni pueri Vojta se sólistkou Lucií Silkenovou vzdali hold všem padlým vojákům, kteří položili životy za mír a svobodu.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2020Český chlapecký sbor BONI PUERI