Aktuality

Boni pueri zazářili na Novoročním galakoncertě v hradecké Filharmonii

Prvním koncertem Českého chlapeckého sboru Boni pueri v novém roce byl Novoroční galakoncert ve Filharmonii Hradec Králové. Na koncertě, který byl již dva měsíce beznadějně vyprodán, vystoupila všechna oddělení sboru včetně obou koncertních skupin, které se před třemi týdny vrátily z turné po Japonsku a Jižní Koreji.
Nejmladší přípravné oddělení Pueráček se svojí sbormistryní Hanou Musílkovou za doprovodu klavíristky Terezy Špulákové připravilo pro posluchače písničky o pohádkových bytostech i tolik úspěšný Novoroční Rock and Roll, jehož melodii si diváci prozpěvovali i po koncertě. Jejich starší kamarádi z oddělení Pueri Novi zpívali se svou sbormistryní Marcelou Říčanovou za klavírního doprovodu Miriam Puklové písničky o zimě a také žádanou skladbu Nechte lásku kvést, která zněla již v adventním čase. Sbormistr Jaroslav Šlais dirigoval své kluky z Bonifantes, kteří tentokrát mj. připravili i spirituály, které celý sál provázel potleskem. Sólisty připravil hlasový poradce Jakub Kubín a všem oddělením pomáhali učitelé Markéta Fadrná a Ondřej Hrnčíř.
Velkým překvapením pak bylo vystoupení kompletního hlavního sboru i obou koncertních skupin, které se vrátily z úspěšného pětitýdenního turné po Japonsku a Jižní Koreji. Jedna sestava koncertovala v Tokiu a dalších velkých městech Japonska a Jižní Koreji, druhá pak na luxusní zámořské lodi Nippon Maru, se kterou se zpěváci plavili kolem japonských ostrovů. Při připomínce koncertu na pomoc městu Tagajo po ničivé vlně tsunami před třemi lety a při poděkování starosty města našim chlapcům během jejich letošní návštěvy, se objevily na tvářích posluchačů slzy dojetí.
Na Novoročním galakoncertě vystoupily „stereo“ a čtyřručně hráli i oba klavíristé, kteří se turné zúčastnili – Jitka Fowler Fraňková a Robert Fuchs. Sbor dirigoval ředitel Boni pueri Pavel Horák, ke kterému se v některých skladbách přidal sbormistr Jaroslav Šlais, který řídil koncerty v Jižní Koreji.
Tím symbolizovali premiéru v dějinách Boni pueri, když ve stejný čas koncertovaly obě sestavy v Japonsku, přestože je dělilo několik stovek kilometrů.
není bez zajímavosti, že v ten samý den znělo Hradcem Králové i Vánoční zpívání přípravných oddělení Boni pueri.
Naprosté nadšení vzbudilo i vystoupení fantastické britské sopranistky Christiny Johnston, se kterou sbor spolupracuje na unikátním evropském 3D audiovizuálním projektu Hlasy světla.
Nadšení posluchači odměnili výkon všech chlapců dlouhotrvajícím potleskem vestoje. Poděkování a gratulace přijímalo vedení sboru a sbormistři ještě dlouho po koncertě i na malé afterparty v kavárně Filharmonie. Mezi významnými hosty byli i náměstci primátora Hradce Králové Aneta Maclová a Jindřich Vedlich, ředitelka Královéhradeckého inspektorátu České školní inspekce Miluška Urbanová, ředitel Nadačního fondu Aquapura Pavel Staněk, vedoucí odboru školství a kultury Pardubického kraje Ladislav Forman, ředitel Dopravního podniku Hradec Králové Miloslav Kulich či hudební publicista a ředitel festivalu Foersterovy dny Zdeněk Vokurka. Koncert se konal s podporou Města Hradec Králové.

> Fotografie z koncertu

picture picture (1) picture (2) picture (3) picture (4) picture (5) picture (6) picture (7) picture (8) picture (9) picture (10) picture (11) picture (12) picture (13) picture (14) picture (15) picture (16) picture (17) picture (18) picture (19) picture (20) picture (21) picture (22) picture (23) picture (24) picture (25) picture (26) picture (27) picture (28) picture (29) picture (30) picture (31) picture (32) picture (33) picture (34)

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI