Aktuality

Boni pueri zazářili ve Světlanovském sálu v Moskvě, přivážejí další pozvání

Před pár dny se vrátil do vlasti z prestižního Vánočního festivalu v Moskvě Český chlapecký sbor Boni pueri, který byl pozván ředitelem, světoznámým houslistou a mecenášem umění, Vladimírem Spivakovem. Na cestě se podílela i česká ambasáda a Český dům v Moskvě. Festival se konal pod záštitou patriarchy Moskvy a celé Rusi Kirrilla.
„Zpívali jsme v nejkrásnější koncertní síni v Moskvě, ve Světlanovském sálu. Byl to ohromný zážitek, atmosféra v sálu byla uchvacující, “ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.
Samostatný celovečerní koncert Boni pueri byl provázen nadšenými ovacemi, výkřiky bravo a potleskem vestoje. Zpěváci připravili tříčásťový koncert s klasickou hudbou, lidovými i vánočními písněmi i filmovou hudbou se zajímavou a náročnou choreografií. Zvláštní pozornost vzbudily i ruské skladby nastudované přímo pro tento festival. Celý koncert uváděli Boni pueri v ruštině.
V sálu byla přítomna i paní ředitelka Českého domu Kateřina Bělská, bývalý velvyslanec české ambasády v Moskvě pan Martin Klučar s rodinou nebo pan velvyslanec Vladimír Remek s chotí, který pak předal na pódiu za bouřlivých ovací řediteli Boni pueri Pavlu Horákovi, nádhernou kytici růží s trikolórou.
„Jsme nadšeni, koncert byl fantastický,“ řekl pan velvyslanec po koncertě. „Hudba skutečně nezná hranic. Vy jste tou nejlepší reprezentací, jakou si Česká republika pro svět může přát,“ dodal.
Sborové umění na festivalu zastoupily v letošním roce dva zahraniční sbory – spolu s Boni pueri vystoupil i známý anglický chlapecký sbor Libera se sbormistrem Robertem Prizemanem.
„Rádi jsme se s Liberou potkali. Měli jsme to štěstí, že jsme byli ubytováni ve stejném hotelu a tak si páni sbormistři mohli v hotelové restauraci vyměňovat své zkušenosti a zážitky. Bylo to moc příjemné setkání,“ dodala zástupkyně ředitele Boni pueri Hana Musílková.
Koncertu Českého chlapeckého sboru Boni pueri byla věnována i náležitá pozornost ruských médií, festival sledovala i agentura TASS.
„Letošní pozvání jsme obdrželi díky našemu úspěšnému vystoupení na Moskevském velikonočním festivalu duchovní hudby, který zaštítil ruský dirigent Valerij Gergijev. Poprvé jsme však do Ruska vycestovali už v roce 2012, kdy jsme mj. koncertovali během našeho třítýdenního turné i v Petrohradě,“ řekl Pavel Horák.
Boni pueri si po skvělém koncertním zážitku užívali také památek Moskvy. Navštívili Rudé náměstí, Chrám Vasila Blaženého i Kreml. Domů se vracejí s příslibem dalšího pozvání.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI