Aktuality

Boni pueri zažívají obrovský úspěch na zámořské lodi Nippon Maru v Japonsku

Poprvé v historii Českého chlapeckého sboru Boni pueri koncertují obě sestavy v Asii.
Druhá skupina zpěváků se svým ředitelem Pavlem Horákem a klavíristou Robertem Fuchsem působí na zámořské luxusní lodi Nippon Maru, která pluje kolem japonských ostrovů. Pasažéři si mohou v podání Boni pueri užít české a moravské lidové písně i výběr ze světových muzikálů v zajímavých choreografiích. S velkým nadšením pak posluchači přijímají Smetanovu Vltavu a další skladby v japonštině. Zpěváci si také v tomto jazyce koncert sami uvádějí.
„Turné na lodi jsme ještě nikdy nepodnikli a je to pro nás ohromný zážitek. Vše je pro nás nové a nesmírně zajímavé. Na této devítipatrové lodi je několik koncertních sálů, kde můžeme koncertovat. Naše zastupující agentura Ars Tokyo pro naše chlapce připravila i velmi zajímavý doprovodný program. Japonci Vánoce tak, jak jsme u nás zvyklí, neslaví, svátky jsou pro ně nikoli svátky rodinnými, ale spíše dobou setkávání se s přáteli a zábavou,“ říká ředitel tělesa Pavel Horák.
Není jistě bez zajímavosti, že na lodi je předepsaný dress code. Všichni zpěváci jsou po celý den oblečeni ve společenském obleku, doplněném kravatou nebo motýlkem.
Boni pueri stráví na Nippon Maru i Štědrý den, jehož program agentura zatím tají.
Do vlasti se „dobří chlapci“ ze svého sedmého turné po Japonsku vrátí v pátek 27. prosince. Jak chlapci prožívali velké klukovské dobrodružství si můžete poslechnout v přímém přenosu Českého rozhlasu Hradec Králové v pondělí 30. prosince v 8:35.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI