Aktuality

Boni pueri zpívali lidickým dětem

V samém závěru květnových dnů odcestovala více než osmdesátka hradeckých kluků na památné místo v Lidicích, místo, kde se odehrála jedna z největších tragédií druhé světové války a kterou se zděšením sledoval doslova celý svět.

Český chlapecký sbor Boni pueri byl osloven ředitelem Památníku Lidice, dr. Eduardem Stehlíkem, zda by natočil v rámci festivalu pěveckých sborů jako exkluzivní host státní hymnu České republiky na samostném místě v Lidicích. Přehlídka se s ohledem na vládní opatření související s epidemií COVID-19, konala pouze online, každý kraj nominoval jeden sbor, který dostal záštitu hejtmana svého kraje. Boni pueri dostali doporučení hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka. Chlapci nastudovali českou státní hymnu ve čtyřhlasu – soprán, alt, tenor, bas. Před chlapce se postavil přední český dirigent Marek Štilec. Klip bude nadále používán při oslavách státních svátků a pietních akcí v Lidicích a Ležákách. Natáčení se zúčastnilo symbolicky přesně 82 chlapců, právě tolik lidických dětí Němci zavraždili. Dojemný videoklip je k dispozici i Královéhradeckému kraji. Boni pueri vzorně reprezentovali svůj kraj, který celou akci také finančně podpořil. Děkujeme!

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 1998-2024Český chlapecký sbor BONI PUERI