Aktuality

Boni pueri zpívali oceněným ve Valdštejnském paláci

V hlavním sále Valdštejnského paláce v Praze zpívali dnes Boni pueri za řízení sbormistra Jaroslava Šlaise a klavírního doprovodu Roberta Fuchse oceněným umělcům a válečným hrdinům. Mezi významenanými byla mj. operní pěvkyně Gabriela Beňačková, hudební skladatel a pedagog Vadim Petrov nebo válečný veterán plk. Antonín Štícha. Tomuto statečnému muži se podařilo za války  z pracovního  tábora v době náletu uprchnout a aktivně se zapojil v rámci 1. praporu střelce Jana Čapka do bojů během Pražského povstání.

„V Senátu jsme vždy velmi mile přijati. Jeho zaměstnanci pro nás připravili také velmi zajímavou přednášku a mohli jsme se s chlapci podívat i do míst, která běžným návštěvníkům zůstávají ukryta,“ říká ředitel Boni pueri Pavel Horák, který vede své zpěváky k zájmu o historii.

Ve Valdštejnském paláci zpívali Boni pueri již mnohokrát, u příležitosti státního svátku 28. října vzniku republiky, při předávání Stříbrných medaií předsedou Senátu či u příležitosti ocenění významných osobností z oblasti vědy, kultury.

senát svaz 4 malý senát svaz 11 malý senát svaz 12 malý senát svaz 3 malý senát svaz 8 malýsenát svaz 1 malý senát svaz 5 malý

 

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI