Aktuality

Boni pueri zpívali pro firmu Bosch!

První koncert v novém roce absolvovali Boni pueri za doprovodu Filharmonie Hradec Králové. Samostnou část zde měla i mezzosopranistka Andrea Kalivodová.

Již v polovině loňského roku jsme si navzájem potvrdili koncert pro firmu, která ve světě něco znamená, pro společnost Bosch. Protože i v lednu stále platila epidemiologická opatření, připravili jsme společně koncert online ze sálu Filharmonie Hradec Králové,“ řekl dirigent Marek Štilec, který celý koncert řídil.

Koncert s přívlastkem novoroční, který na youtube sledovalo v přímém přenosu téměř 1500 lidí, připravil odpovídající repertoár. Boni pueri vystoupili hned dvakrát. V první části provedli díla evropských klasiků, ve druhé pak hudbu z oskarových filmů. Klukům se dostalo ocenění od všech filharmoniků, sólistky Andrey Kalivodové i samotného managementu firmy.

Běžně náš repertoár představujeme publiku s klavírem, několikrát do roka i s orchestrem. Tentokrát to bylo v našem domovském městě v Hradci Králové, filharmonici byli také ve svém a z Prahy přicestovala pouze paní Andrea. Děkujeme za milé pozvání firmě Bosch, pro kterou jsme nezpívali poprvé a věřme, že ani naposledy,“ uzavřel s úsměvem ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Pro sedmdesátku chlapců a mladých mužů to byl první koncert letošního roku. V nejbližší době je čekají ještě koncerty, které musely být kvůli opatřením odloženy, prestižní koncert v Anežském klášteře pro zahraniční hosty, vystoupení v Lobkowiczkém paláci či koncertní turné po Chorvatsku. Mezi prestižní projekty opět patří koncerty ve Vídni, kam se Boni pueri pravidelně vracejí.


Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 1998-2024Český chlapecký sbor BONI PUERI