Aktuality

Boni pueri zpívali pro účastníky mezinárodního summitu The Kennedy Center for the Performing Arts

V těchto dnech zasedá v Praze v rámci každoročního summitu mezinárodní výbor Centra múzických umění Johna F. Kennedyho, které má sídlo ve Washingtonu. Pro svůj společenský večer v Anežském klášteře na Starém Městě pražském zvolil americký management vystoupení Českého chlapeckého sboru Boni pueri.
Boni pueri zahájili koncert skladbou Ave Maria. Ve druhé části zněly už jen české, moravské a slovenké národní písně v zajímavých úpravách a choreografiích. Vystoupení doprovodila v angličtině dvorní klavíristka Boni pueri Jitka Fowler Fraňková, která v Americe mnoho let žila, koncertovala na významných pódiích a také se zde provdala. Ve Spojených státech absolvovala na Rice University v Houstonu ve třídě prof. Roberta Rouxe, kde obdržela Master Degree of Music a v roce 2008 získala titul Doctor of Musical Arts. V sále byl osobně přítomen i velvyslanec Spojených států amerických.
„Máme pochopitelně velkou radost, že tak významná kulturní instituce zvolila pro svůj společenský večer právě Boni pueri. Repertoár jsme připravili po konzultaci s manažery Centra a jejich zastupující agenturou, vše fungovalo naprosto perfektně. Není bez zajímavosti, že Kennedyho centrum je také vůdčí americkou institucí v oblasti uměleckého vzdělávání,“ říká ředitel sboru Pavel Horák.
Mezinárodní výbor Kennedyho centra pro umění byl založen v r. 2001 s cílem podporovat mezinárodní uměleckou a kulturní výměnu a posílit mezinárodní aktivity Kennedyho centra. The Kennedy Center for the Performing Arts patří mezi nejsledovanější americké umělecké instituce.
Jeho dlouhodobými partnery jsou mimo jiné i balet moskevského Velkého divadla, petrohradské Mariinské divadlo a britský Royal Ballet. Centrum pořádá velké festivaly věnované umění jiných světových kultur, např. Čínský festival, JAPAN! culture + hyperculture, Umění Arabského světa, Indie na maximum nebo Nordic Cool 2013.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI