Aktuality

Britská sopranistka Christina Johnston přizvala na své CD Boni pueri!

Na podzim letošního roku se objeví na pultech nové album vynikající britské sopranistky Christiny Johnston, která ke spolupráci přizvala Český chlapecký sbor Boni pueri. V posledních červnových dnech zněly za doprovodu stovky Filharmoniků města Prahy nahrávacím studiem Ve Smečkách ty nejkrásnější světové melodie. Dirigentskou taktovku vedl Richard Hain.

Na albu se objeví skladby Händelovy, Mozartovy, Pucciniho, Dvořákovy nebo Rachmaninovy. Zazní i úplně nová skladba on norského umělce Petera Nordahla. Rádi jsme pro Christinu nazpívali nějaké sborové party. Spolupracujeme s ní již několik let, je opravdu vynikající,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

„Album je určeno široké veřejnosti. Skladby jsem vybírala tak, abych posluchače nejen potěšily, ale i inspirovaly. Budu zpívat v osmi jazycích a zazpívá si se mnou i skvělý chlapecký sbor Boni pueri,“ dodala sopranistka Christina Johnston.

Deska Christiny Johnston je určena pro český a anglický trh. „K dostání bude na iTunes, Amazonu a v prodejnách v České republice a v Anglii. Teď ale trochu předbíhám. Ještě nás čeká spousta práce. Ale je to moc vzrušující,“ usmívá se Christina Johnston.

natáčení kristýna 2natáčení kristýna 1

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI