Aktuality

Brundibár v podání Boni pueri se vrací na pódia!

Dětská terezínská opera „Brudibár“ se vrací na pódia opět v podání Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Svoji novodobou premiéru bude mít na festivalu v Litvě a v Muzeu života ve Varšavě.  Pražský židovský skladatel Hans Krása napsal Brundibára na libreto Adolfa Hoffmeistra už v roce 1938, premiéru měla pak již ve smutném roce 1943 v koncentračním táboře Terezín.

„Opera měla na padesát repríz, bohužel mnozí ze zpěváků se dalšího provedení nedočkali, čekal je transport do vyhlazovacích táborů. Zajímavé pro nás bylo také to, jak velmi citlivě na operu reagovalo i japonské publikum. I pro příští rok má naše japonská hudební agentura o provedení opery zájem,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

„Příběh je prostý. Dvě chudé děti, Aninka a Pepíček bojují proti zlu. Mají nemocnou maminku a pan doktor jim doporučí mléko. Děti se nakonec spojí se zvířátky a ostatními dětmi a nad Brundibárem vyhrají. Bohužel i tuto operu zneužili nacisté k propagandě a natočili přímo v ghettu film, který přestavuje židovské město, kde probíhá téměř normální život,“ dodala zástupkyně ředitele Hana Musílková.

Boni pueri přijali na červen pozvání ředitele Českého centra ve Varšavě. Ten pro provedení opery vybral symbolicky nadčasové prostory Muzea polských Židů.

brundibár 7

brundibár7

brundibár 2

brundibár 3

brundibár 5

brundibár 6

brundibár 7

 

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2019Český chlapecký sbor BONI PUERI