Aktuality

Česká hymna v podání Boni pueri opět zahájila novoroční přípitek České televize

Hymna české republiky, kterou natočil Český chlapecký sbor Boni pueri, již pošesté zazněla v prvních hodinách nového roku 2015 na programu České televize.  Otevřela tak již další rok působení totoho tělesa na sborové scéně nejen v Evropě, ale i v zahraničí.

Uplynulý rok byl rokem velkých významných muzikologických projektů, zahraničních turné i charitativních vystoupení. Byl to také rok, kdy umělecká škola dosáhla významných úspěchů a byla zcela naplněna její kapacita.  Zazněla díla součásných autorů – Hlasy světla skladatele Roberta Jíši v kostele sv. Šimona a Judy v Praze a Requiem Aleše Březiny  v Porta coeli v rámci festivalu Concentus Moraviae, jako připomínka 100. výročí první světové války. Tento koncert byl označen za „Událost roku“.

porta 21

hlasy světla 4. koncert 4

Mezi významné mezníky patří i natočení a vydání nového alba s dílem nechanického rodáka Jana Křtitele Vaňhala u hudební společnosti ArcoDiva Prague.  Ke spolupráci byli dirigentem Markem Štrynclem přizváni vynikající sólisté Alice Martini, Sylva Čmugrová, Jaroslav Březina a Roman Janál spolu s Komorní filharmonií Pardubice.  Vydání tohoto muzikologického CD finančně podpořilo Ministerstvo kultury, Královéhradecký kraj a Elektrárna Opatovice.

natáčení vaňhal 1

Boni pueri byli také přizváni k vystoupení při významných státních návštěvách. Jmenujme alespoň koncert ve Vladislavském sále Pražského hradu na Summitu prezidentů Východního partnerství, u příležitosti státní návštěvy prezidenta Joachima Gaucka nebo při slavnostním předávání Řádu Bílého lva Siru Nicholasi Wintonovi na Pražském hradě. Skladby v podání Boni pueri také zazněly na slavnostním aktu k 96. výročí založení samostatného Československa na památném vrchu Vítkově.

winton Hrad

vítkov titulka

Závěr roku pak patřil koncertnímu turné do Jižní Koreje. Boni pueri koncertovali v několikatisícových sálech, natáčeli pro prestižní korejskou televizi a zpívali pro velké korejské firmy. Zpěváci vezli na turné i část nového repertoáru Hollywood Medley. Turné se uskutečnilo za finanční  podpory Královéhradeckého kraje.  Pořadatelé byli z výkonu Boni pueri nadšeni a již dnes je jisté, že se „dobří chlapci“ do Jižní Koreje brzy vrátí.

korea 14 15

 „Děkujeme všem našim hudebním partnerům i zastupujícím agenturám za bohatý a pěkný rok. Máme velkou radost, že o Boni pueri je stále mimořádný zájem a projekty za námi samy přicházejí. Již nyní máme před sebou novou krásnou sezónu, ale některé velké projekty si zatím necháváme pro sebe. Děkuji všem našim chlapcům  a už se společně těšíme na rok 2015, který zahájíme v naší Vile Boni pueri již 4. ledna,“ řekl ředitel Českého chlapeckého sboru Boni pueri Pavel Horák.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI