Aktuality

Činnost Boni pueri finančně podpořilo i ministerstvo kultury!

Český chlapecký sbor Boni pueri oslaví v příštím roce již své 40. výročí založení. Dlouhých 25 stojí v pozici uměleckého šéfa dr. Pavel Horák, 15 let funguje i umělecká škola, jejíž je sbor součástí.

„Již druhým rokem se celý svět potýká s omezeními kvůli pandemii koronaviru, jsme v situaci, kterou nikdo z nás dosud nezažil. Největší starost nám dělal zákaz zkoušení. Je pochopitelné, že hlas se vyvíjí a je třeba ho trénovat a udržovat, stejné je to ve sportu. Naši kluci jsou „závodními koňmi“, jsou zvyklí stát na pódiích, absolovat náročné zkoušky, jsou nadšeni z ovací publika, to vše je pro ně voda a vzduch. Pokud by naši kluci na sobě nepracovali, ztratí všechny návyky a dovednosti, hlas se oslabí a velmi dlouho by trvalo, než se opět dostane do skvělé kondice. Vždyť než vychováme zpěváka do koncertní skupiny, trvá to minimálně 5 let. Koncertní činnost, která byla významným zdrojem našich příjmů, byla na dlouhou dobu utlumena. Nezbývalo, než bojovat. Podporovali jsme se navzájem. Měli jsme rozpracováno nádherné náročné dílo L. Hofmanna Requiem. Je pro nás velkou ctí a moc si vážíme toho, že Boni pueri podpořilo ministerstvo kultury v kategorii profesionálních těles, částka, kterou jsme dostali, byla pro nás velmi významná. Díky ní jsme mohli podpořit intenzivní a přidané zkoušky (dostali jsme výjimku hlavní hygieničky ČR), uspořádat koncerty, dát o sobě opět vědět a prezentovat posluchačům práci našich chlapců,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Naposledy podpořilo ministerstvo kultury Boni pueri v roce 2012. To se „dobří chlapci“ vydali na třítýdenní turné po Pobaltí, Rusku a Ukrajině a vrátili se s vavříny. Po dlouhých osmi letech se jim podpory dostalo znovu, kdy komise podpořila celoroční činnost tohoto tělesa. Děkujeme!

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© 1998-2024Český chlapecký sbor BONI PUERI