Aktuality

EVROPSKÉ TURNÉ BONI PUERI PROVÁZELY OVACE VE STOJE!

Tleskala jim Belgie i Německo. Boni pueri se vrátili z úspěšného turné po Evropě, které zahájili v srdci Evropy – v Praze. Ve Španělském sále Pražského hradu se konal slavnostní galavečer China Invesment Forum 2015, kterého se zúčastnilo více než 1000 hostů z celé Evropy a Číny. Forum neslo název „Příležitosti a výzvy iniciativy – Nové hedvábné stezky 21. století – One Belt, One Road“. Boni pueri zpívali díla českých klasiků a české lidové písně, které byly připomínkou naší kultury.

Druhý den již vstoupili zpěváci na půdu Evropského parlamentu v Bruselu. Přicestovali na pozvání europoslance Tomáše Zdechovského.  Hlavní pozornost se vsoustředila na více než hodinový koncert, na kterém zazněla díla z nového CD „Boni pueri v srdci Evropy“. Cédéčko Boni pueri natočili s orchestrem, Komorní filharmonií Pardubice, a tentokrát na něj uložili to, po čem zpravidla návštěvníci koncertů volali. K velké radosti byl o desku hned po koncertě velký zájem! V publiku seděli i vzácní hosté, mj. velvyslanec České republiky Jaroslav Kurfürst, velvyslanec Slovenské republiky Stanislav Vallo, europoslankyně Michaela Šojdrová, sbormistři místních sborů, pracovníci parlamentu, zástupce čínského velvyslanectví apod. Koncert se konal u příležitosti výročí sametové revoluce 1989, roku, kdy jsme tvořili se Slováky jeden stát. Proto nesměla chybět kromě české ani slovenská hymna. Radost z výkonu chlapců měl i sbormistr Jaroslav Šlais, který celý koncert řídil, za klavír usedla Jitka Fowler Fraňková.

Křtu se ujal sám pan europoslanec Tomáš Zdechovský, který cédéčku popřál dobrou cestu světem.  Spolu s ním popřáli desce vše dobré i generální sekretář Asociace evropských pěveckých sborů Jean Pierre Avermaet, ředitel Boni pueri Pavel Horák, ředitel hudební agentury ArcoDiva Jiří Štilec, dirigent Marek Štilec a ředitelka Komorní filharmonie Pardubice Jarmila Zbořilová. Křest doprovázela v angličtině Jitka Fowler Fraňková. Závěr koncertu však zvedl posluchače ze sedadel. Po české lidové písni vytleskávalo publikum další přídavky.

Stejně nadšené publikum našli zpěváci i ve dvou německých městech – Villmaru a Giessenu, partnerských měst Králíky v Orlických horách a Hradce Králové. I zde čekalo po koncertech Boni pueri standing ovation a volání bravo!

Podrobné zpravodajství a mnoho fotografií najdete na stránce – Zprávy z turné nebo belgie2015.bonipueri.cz

brusel 9

 

 

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI