Aktuality

Fantastický úspěch Boni pueri v Jižní Koreji! Přivážejí další pozvání!

korea 4 novýVánoční turné Českého chlapeckého sboru Boni pueri provázely obrovské ovace. Sbor vstoupil ve velkých katedrálách a koncertních síních v Soulu, Busanu, Andongu nebo Pocehonu. Součástí bylo také natáčení pro korejskou televizi.  Boni pueri řídil sbormistr Pavel Horák, na klavír chlapce doprovázel Robert Fuchs.

Pro jihokorejská „prkna, která znamenají svět“, připravili Boni pueri tříčásťový program. V první části zazněla díla klasické hudby – Antonína Dvořáka, B. Smetany, G. F. Händela, G. Fauré, A. Rejchy apod.  V dalších částech pak směs českých lidových a korejských písní. Závěr pak patřil výběru ze světové filmové hudby Hollywood Medley se zajímavou choreografií a koledy z celého světa.

„Máme velkou radost, že naše turné bylo tak dobře přijato a přivážíme další pozvání. Sály, které měly běžně kolem dvou tisíc sedadel, byly vždy vyprodány. V Jižní Koreji jsme letos byli již pošesté. Děkujeme pořadatelům a hudební agentuře, která se o nás opravdu výborně starala,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Zatímco v loňském roce trávili zpěváci Štědrý den v Koreji, letos budou slavit Vánoce doma. Zde se ale dlouho neohřejí. Již v polovině ledna odlétají koncertovat na pozvání ruské ambasády do Moskvy.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI