Aktuality

Golf for Music – Music for Golf

Bonbónkem letošní koncertní sezóny Boni pueri bylo bezesporu účinkování v rámci festivalu Concentus Moraviae. Zaznělo dílo soudobého skladatele Aleše Březiny Requiem. Boni pueri se potkali na jednom pódiu s vynikajícími sólisty Ivou Bittovou a Vojtěchem Dykem.
Posledním „koncertem“ tohoto festivalového ročníku pak byl benefiční golfový turnaj Golf for Music – Music for Golf na hřišti Kaskáda Brno. Mezi významnými hosty byl i ředitel České filharmonie David Mareček, hudební režisér Ondřej Havelka, starostové festivalových měst a donátoři hudebních projektů, kteří se již v předvečer turnaje sešli na přátelské party. Koncert, který večer provázel a na kterém zazářila harfenistka Jana Boušková, uvedl ředitel České filharmonie.
V tomto ročníku se festival odehrál celkem v osmnácti městech a městečkách. Na golfovém hřišti symbolizovala každá jamka jedno místo. Boni pueri koncertovali v Porta coeli v Překlášteří u Tišnova, které symbolizovala jamka č. 14.
Zastoupeno bylo také Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou, Třebíč, Valtice, Moravský Krumlov, Mikulov, Hodonín nebo Břeclav.
Boni pueri nezpívali v krásném klášteře Porta coeli poprvé. Vystoupili zde již v roce 2003, poté v roce 2007 provedli Zelenkova responsoria za řízení dirigenta Marka Štryncla.
Boni pueri reprezentoval ředitel tělesa Pavel Horák, který šel ve flightu s ředitelem festivalu a manažerem Magdaleny Kožené v jedné osobě Davidem Dittrichem. Na historicky prvním hudebně golfovém ročníku dokonce padl na šťastné 13. jamce i Hole in One!

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI