Aktuality

Hlasy světla opět zněly nad Prahou

V kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě pražském zazněla dnes večer v podání Boni pueri, FOK, Collegium Floreum a famózní sopranistky Christiny Johnston již druhá repríza unikátního 3D audiovizuálního projektu Hlasy světla skladatele Roberta Jíši.
„Hlavním vyjadřovacím jazykem je hudba doprovázena Českým chlapeckým sborem Boni Pueri a předními sólisty české a evropské operní scény. 3D projekce je velmi populární ztvárnění obrazového vnímání a v souvislosti s poslechem hudby umocňuje zážitek z představení a oslovuje široký okruh návštěvníků. Tento koncert není určen pouze pro milovníky vážné hudby, ale i pro lidi, kteří mají zájem spatřit zcela něco unikátního a ojedinělého,“ říká autor projektu, absolvent bostonské Berklee College Of Music, který se kromě uměleckých a filmových projektů věnuje natáčení relaxačních, meditačních a terapeutických CD.
Skladba Hlasy světla nás v symbolech a sedmi částech provází od narození až po duchovní a nakonec i fyzické „znovuzrození“.
Nabitá sezóna Boni pueri pokračuje provedením opery Henryho Purcella Dioklecián či Mše D dur Antonína Dvořáka. Posledních pět týdnů letošního roku bude sbor trávit na prestižním turné po Japonsku.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2019Český chlapecký sbor BONI PUERI