Aktuality

Hlasy světla počtvrté – a s ohromným úspěchem v Praze

Český chlapecký sbor Boni pueri přijal pozvání k účinkování v unikátním evropském 3D audiovizuálním projektu skladatele Roberta Jíši již v létě loňského roku. Dnes se uskutečnil v kostele sv. Šimona a Judy v pořadí již čtvrtý koncert, který tentokrát podpořil neziskovou organizaci Splněné dětské přání.Ta plní kulturní přání a sny handicapovaným a nemocným dětem. Šek s finanční částkou předala za přítomnosti patrona Splněných dětských přání Martina Pošty ředitelka pořádající agentury ApollonArt paní Markéta Jíšová.
„Dobří chlapci“ se opět potkali s fenomenální britskou sopranistkou Christinou Johnston, která se hradeckému publiku představila ve Filharmonii Hradec Králové na ovacemi ověnčeném Novoročním galakoncertě Boni pueri.
Multimediální projekt, na kterém se podílí Symfonický orchestr FOK, Tam – Tam Orchestra a Collegium Floreum a který řídí vynikající Marek Štryncl, dává posluchačům proniknout do mystického světa.
„Se skladatelem Robertem Jíšou jsme se nepotkali poprvé, spolupracovali jsme už nejen na natáčení filmové hudby, ale i na desce Kouzelné Vánoce, která se stala multiplatinovou. Zpíváme se skvělými muzikanty a máme radost, že jsou opět naši kluci v tak dobré společnosti,“ říká ředitel sboru Pavel Horák.
„Hlasy světla měly v Praze veliký úspěch a už nyní se uvažuje o produkci nejen v České republice, ale i v zahraničí. Boni pueri jsou skvělí a pracovat s nimi je pro nás všechny velmi inspirativní,“ dodává ředitelka agentury ApollonArt Markéta Jíšová. Autor skladby Robert Jíša, vystudoval obor filmová hudba na prestižní Berklee College of Music v Boston, je autorem mnohé filmové i relaxační hudby a několik jeho CD ziskalo titul „Platinová deska“.

Napsat komentář

Allowed Tags <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 1998-2018Český chlapecký sbor BONI PUERI